Чому батьки не схвалюють вибір дітей?

Як правило, знайомство хлопця з батьками дівчини рідко вінчається успіхом. Більшість батьків не схвалюють вибір дочки , аргументуючи свою позицію списком невагомих причин. Вчені пояснили причину такого невдоволення.

54

Доктор Тім Фосетт і Піт ван ден Берг з Брістольського університету вважають , що вся справа в еволюції . На думку вчених , в більшості випадків ті дівчата , чиї батьки намагалися максимально їх забезпечити , вибирають хлопців, які зовсім не дбайливі. І ця протилежність народжує конфлікт між представниками різних поколінь.
Дослідники з Великобританії розробили комп’ютерну модель еволюції батьків і дітей в ситуації , коли у дочки з’являється бойфренд . У результаті отриманих даних з’ясувалося , що батьки бажають поряд з донькою бачити молоду людину, здатну піклуватися про їх дочку так, як це робили вони.

Крім того , вчені з’ясували , що погляди батьків співпадуть з думкою дітей в тому випадку, якщо батьки ставляться до всіх з них однаково, тобто, коли немає «улюбленців». А якщо вони все ж когось з дітей виділяють більше за інших , то конфлікт поколінь стає неминучим .

Кожна дитина цінує себе вище , ніж власних братів і сестер. А батьки намагаються приділити кожному рівну кількість уваги. Звикнувши до певної частки підтримки, вже дорослі доньки обирають менш дбайливих партнерів , ніж хотілося б їх батькам , – пояснює Фосетт .

Як припущення , Піт ван ден Берг зазначив , що конфлікт поколінь буде сильніше , якщо глава сім’ї – батько , а не мати. Ученим також належить досліджувати питання пріоритетів. Адже якщо для дівчини важливо, щоб її коханий був, наприклад , стильним , мав почуття гумору і підходив їй зовні, то батьків, як правило, цікавить його фінансове становище.

Вчені досліджували виключно ті випадки, коли мова йде про вибір дочки. Однак, вони практично впевнені, що вся вищеперелічена схема застосовна і до синів. Не випадково, що свекрухи майже ніколи не бувають задоволені своїми невістками.

Але одне зрозуміло напевно – що б не говорили батьки , вони для своїх дітей хочуть тільки кращого. Ось тільки проблема в тому, що не завжди «краще» в їх розумінні є дійсно найкращим для дітей. Звідси і одвічний конфлікт поколінь.Tags: , , , , ,

Category: Стосунки та Емоції

Коментарі (0)

Залишити коментар