Чи шкідливо пити Кока-Колу?

Одного разу, прочитавши на пляшці від кока-коли склад, я здивувався, чому він такий короткий.  Зайшов я на сторінку про кока-колу на вікіпедію, і ось що офіційно подає виробник кока-коли:

  • Цукор
  • Діоксид вуглецю
  • Барвник цукровий колер Е150
  • Ортофосфорна кислота (170 ppm фосфору) Е338
  • Кофеїн (140 ppm)
  • Ароматизатори. Там також було вказано які, хоча ось у нас, де я живу на пляшках складу ароматизатора немає, мабуть компанія кока кола має право на секрет фірми.

А тепер детальніше про склад, який, нагадую, заявлений офіційно. Справа в тому, що припущень, чим напхана кока-кола дуже багато,  однак ми не можемо довести чи дійсно кока-кола використовує так багато хімії в своїх продуктах. Так що будемо задовільнятися офіційною версією.

1. Цукор. З цукром все зрозуміло, до тих пір, поки там дійсно цукор, а не, припустимо, цикламат, аспартам або сахарин. Ну, думаю компанія кока-кола проходить досить контролів, щоб ми всі не постраждали від її продукції.

2. Діоксид вуглецю, який входить до складу всіх газованих напоїв – у харчовій промисловості  позначається як Е 290 і використовується як консервант. Вважається безпечною харчовою добавкою, хоча в деяких експериментах знижував здатність до відтворення потомства.

3. Цукровий колер Е150. Тут кока-кола трішки кривить. Або дані в вікіпедії недостатні, якщо хто може, подивіться на пляшку кока коли і скажіть, чи зазначений там точний код барвника. Справа в тому, що у цукрового колера є 4 коди: Е150b, Е 150c, Е 150d, хоч цей барвник і дозволений на території України, у кожного з них є свої побічні ефекти.

4. Ортофосфорна кислота або Е338-це регулятор кислотності. Якщо вживати в невеликих кількостях то вважається безпечною. При вживанні у великих кількостях призводить до руйнування зубів і втрати в кістках кальцію.

5. Кофеїн.   Кофеїн, що входить до складу коли, є сильним сечогінним, а концентрація глюкози в колі  перевищує  її вміст у крові – все це призводить до того, що кока-кола виганяє воду спочатку в кров, а потім і з організму, викликаючи спрагу, через деякий час після вживання, повторно викликаючи спрагу. До кофеїну як тонізуючого засобу, нечутливі до 10% людей, на них він впливає прямо протилежно.

Як ви бачите, 3 їх 5 пунктів небезпечні, а це вже привід для занепокоїння.
Особливо не бажано пити тим, у кого проблеми зі шлунком.

І ось ще, якщо вже п’єте колу, то пийте ту, що з цукром, а не дієтичну, оскільки в колі без цукру використовуються підсолоджувачі, а ось вже те що вони шкідливі для здоров’я, сумнівів немає!

Також кока кола добре видаляє іржу і накип у чайнику, плями крові, наліт в унітазі. Все це завдяки високому вмісту в кока-колі ортофосфорної кислоти.Tags: , , , ,

Category: Краса і Здоров'я

Коментарі (0)

Залишити коментар