7 способів не втопитися в негативі

Коли в голові заводяться негативні думки , люди часто намагаються позбутися від них, щоб не хвилюватися даремно. Вони напружують всі свої душевні сили , щоб витягти неприємну думку з голови , але в результаті виходить ефект « білої мавпи ».

5

Чим більше ви намагаєтеся не думати про негатив , тим більше в нього скочується . Для того, щоб дійсно перестати думати про погане , потрібно щось більше , ніж спроби не думати. Ось 7 порад, як вибратися з прірви негативу і не парити собі мізки.

1 . Змініть мову тіла

Отже, якщо ви атаковані сумними , злими , тужливими емоціями і безнадійними думками , зверніть увагу на ваше тіло. Подивіться на своє обличчя : у вас опущені куточки губ , лоб щораз похмурий ? Як ви тримаєте спину – сутулитесь ?

Якщо у вас в голові розсадник негативних думок , тіло поводиться відповідно. А коли негативні думки стають постійними гостями , тіло звикає до такого положення . Ви напевно бачили людей , з «маскою» презирства чи гніву на обличчі , яка зберігається в будь-якій ситуації .

Це діє і в зворотному порядку – затиснуте становище тіла і похмуре обличчя роблять настрій , як ви розумієте , не дуже хорошим. Значить , вашим першим кроком щодо позбавлення від поганих думок буде зміна пози і вирази обличчя.

І це реально допомагає ! Як тільки ви помітили негативні думки , випряміть спину і розправте плечі , відчуйте , де в тілі накопичилась напруга і розслабтеся , посміхніться . Вже через кілька миттєвостей ви відчуєте , що емоційний фон виправляється . А якщо така мова тіла увійде в звичку …

2 . Обговоріть це

Є люди , які всім підряд розповідають про свої проблеми , і як би навіть смакують це . Є й інші , хто тримає все в собі до останнього , а потім отримують нервовий зрив.

Якщо у вас залишилися якісь негативні емоції , які ніяк не проходять , спробуйте розповісти про це близьким людям . Справа в тому , що негативні емоції можуть бути неоформленим почуттям , яке мучить вас , а чому – незрозуміло.

Коли ви втілюєте їх у слова , емоції набувають форму , і ви бачите їх у потрібній перспективі. Після розмови ви навіть здивуєтеся , наскільки безглуздо було переживати з цього приводу, і негатив пропаде.

3 . Одна хвилина порожнечі

Якщо у вашій голові за одну хвилину проноситься тисячі думок , важко щось вирішити для себе і хоч якось це контролювати. Якщо ви зависли на негативі , спробуйте всього одну хвилину взагалі ні про що не думати.

Звернувши увагу на те , що відбувається у вашій голові , і які думки там домінують , ви зможете трохи підправити положення , додавши частку позитиву.

4 . Змініть тон думок

Навіть страшно стає , коли розумієш , що від невеликої зміни формулювання змінюється тон цілої фрази або думки . Як же часто ми чавимо себе неправильно сформульованими думками , але ж можна трохи змінити їх , і , при тих же самих вихідних , результати будуть іншими.

Наприклад , замість того щоб думати : «У мене важкий період у житті і є проблеми » , можна змінити думку на : «У мене період змін в житті, і я шукаю кращі рішення ».

Бачите , вихідні дані не змінилися , просто проблеми назвали « змінами » , але хто скаже , що це неправда ? А сам тон думок вже змінився , і вам навіть не довелося обманювати себе , щоб підняти настрій.

5 . Творчий підхід

Коли вас атакують негативні думки , можна витратити трохи часу на творчість (це працює так само , як розмова , з тим винятком , що не доведеться нікого діставати своїми проблемами ) .

Можна робити, що завгодно : пишіть прозу або вірші (наприклад , щось на зразок пісеньки Васі Обломова « Начальник » ) , малюйте олівцем або фарбами , станцюйте , нарешті.

Виплеск емоцій у творчість – це своєрідна арт- терапія , яка не тільки забезпечить розрядку , але і підніме настрій. Негативні думки пройдуть через вас , втіляться в форму , і залишаться в ній , а не в вашій голові.

 6 . Прогуляйтеся

Часто здається , що наша власна голова – це єдине джерело негативу. Найчастіше це так і є, але буває й по- іншому. Якщо ви знаходитесь в оточенні негативних людей , наприклад , в сім’ї, всі постійно сваряться і звинувачують один одного або на роботі всі на нервах , половина негативу може бути обумовлена ​​їх настроєм.

Якщо ви не гуру , навряд чи у вас вийде позбутися негативних думок , перебуваючи в такому оточенні , так що , по можливості , покиньте його , щоб заспокоїтися. Просто вийдіть прогулятися або сходіть куди-небудь : на виставку , в улюблене кафе , в кіно – це допоможе знайти душевну рівновагу.

7 . Паростки позитиву (список подяки)

Щоб не потонути в негативних думках і емоціях , потрібно терміново переключитися , і для цього знадобиться список подяки .

Плаваючи в негативних думках , ми, звичайно , забуваємо про все хороше , і здається , що виходу немає і в кожному аспекті життя нас чекає великий і повний провал.

Так , сидячи в затишній і теплій квартирі , прийшовши з улюбленої роботи , людина може думати , що життя її – вигрібна яма , а сама людина – цілковита невдаха. І все через збіги дрібних незначних неприємностей за день і невиконаний проект, який висить над душею . Це був приклад , а от що треба зробити :

Написати все хороше , що є у вашому житті , і написати це в ключі подяки . «Я вдячний за свою зовнішність і здоров’я» , «Я вдячний за люблячих і улюблених родичів » , «Я вдячний за вірних друзів » і все в такому роді.

Це допоможе переключити розум на позитивну хвилю , так що після списку подяки всі негативні думки здаватимуться не такими страшними . Зрештою , якщо у вас є стільки всього хорошого , хіба це проблема?Tags: , , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар