50 уроків навченої життям людини

Одна з найцінніших речей у нашому житті – це досвід. Всі ми хочемо бути впевненими в собі , самостійними і мудрими , забуваючи про те , що мудрість приходить з роками і з досвідом. І заради цього досвіду пройти потрібно через багато чого.

1401173011_great-grandpa-grass

Саме тому досвід старших людей дуже важливий. Ті життєві уроки , які вони дають , – це одне з найцінніших знань . Ми пропонуємо вашій увазі 50 життєвих уроків , якими поділилася Беррі Дейвенпорт , навчений життям автор зарубіжного блогу.

 1. Життя – це те , що є зараз. Ми постійно чекаємо неймовірних речей , які будуть відбуватися в майбутньому , але забуваємо про те , що життя відбувається прямо зараз . Навчіться жити сьогоднішнім моментом і перестаньте сподіватися на ілюзії в майбутньому.
 2. Страх – це ілюзія. Більшість речей , яких ми боїмося , ніколи не трапляться . Але навіть якщо вони відбуваються , то найчастіше виявляються не такими поганими , як ми думали. Для багатьох з нас страх – це найгірше , що може трапитися. Реальність не так страшна.
 3. Правило щодо відносин . Найважливіше у вашому житті – це близькі люди. Завжди ставте їх на перше місце. Вони важливіше вашої роботи , хобі , комп’ютера. Цінуйте їх , немов вони – це все ваше життя . Тому що так воно і є.
 4. Борги того не варті. Витрачайте гроші за своїми можливостями . Живіть вільно . Борги не дозволять вам цього зробити.
 5. Ваші діти – це не ви. Ви – це судина , що приносить дітей у цей світ і піклується про них до тих пір, поки вони не можуть зробити цього самі. Навчайте їх , любіть , підтримуйте , але не міняйте. Кожна дитина унікальна і повинна прожити своє життя.
 6. Речі збирають пил. Час і гроші , які ви витрачаєте на речі , одного разу погублять вас . Чим менше речей ви маєте , тим більше ви вільні. Купуйте з розумом.
 7. Веселощі недооцінені . Як часто ви розважаєтесь ? Життя коротке , і потрібно насолоджуватися ним. І досить думати про те , що подумають інші , коли вам добре. Просто насолоджуйтеся цим.
 8. Помилки – це добре. Ми часто намагаємося уникати помилок , забуваючи про те , що саме вони приводять нас до успіху. Будьте готові помилятися і вчіться на своїх помилках.
 9. Дружба вимагає уваги. Оберігайте дружбу , як декоративну рослину. Це окупиться.
 10. Досвід в першу чергу. Якщо ви не можете визначитися , купити диван або відправитися в подорож , – завжди вибирайте друге. Радість і позитивні спогади набагато крутіше матеріальних речей.
 11. Забудьте про злість. Задоволення від злості йде через кілька хвилин. А наслідки можуть тривати набагато довше. Слухайте свої емоції і , коли приходить злість , зробіть крок у протилежний їй сторону.
 12. І згадайте про доброту. Невелика порція доброти може творити чудеса з оточуючими вас людьми. І вимагає від вас малих зусиль. Практикуйтеся в цьому щодня .
 13. Вік – це число. Коли вам 20 , ви думаєте , що 50 – це кошмар. Але коли вам 50 , ви відчуваєте , що вам 30 років. Наш вік не повинен визначати наше ставлення до життя. Не дайте цифрам змінити вас справжнього .
 14. Уразливість лікує . Бути відкритим , справжнім і вразливим – це здорово. Це дає можливість оточуючим вас людям вірити вам і ділитися з вами своїми емоціями , а ви можете ділитися ними у відповідь .
 15. Позерство будує стіни. Створення образу іншої людини з метою вразити когось зіграє з вами злий жарт. Дуже часто люди бачать вас – справжнього крізь образ , і їх це відштовхує.
 16. Спорт – це сила. Заняття спортом на постійній основі повинні стати частиною вашого способу життя. Це робить вас сильніше фізично , морально і емоційно. Також це покращує здоров’я і зовнішній вигляд. Спорт – це ліки від усіх хвороб.
 17. Образа заподіює біль. Відпустіть її . Іншого правильного шляху просто немає.
 18. Пристрасть покращує життя . Коли ви знаходите будь-яке заняття , від якого ви без розуму , кожен день стає подарунком. Якщо ви ще не знайшли свою пристрасть , поставте собі мету зробити це.
 19. Подорожі дають досвід і розширюють свідомість . Подорожі роблять вас цікавіше , мудрішими і краще. Вони вчать вас взаємодіяти з людьми , їх звичками і культурами.
 20. Ви не завжди праві. Ми думаємо , що знаємо відповідь на будь-яке питання , але це не так. Завжди є хтось розумніший за вас , а ваші відповіді не завжди вірні. Пам’ятайте про це.
 21. Це пройде. Що б не сталося в житті , це пройде. Час лікує , а речі змінюються.
 22. Ви визначаєте своє призначення. Життя нудне без мети. Вирішіть, що важливо для вас , і побудуйте своє життя навколо цього.
 23. Найчастіше ризик – це добре. Щоб змінити своє життя , доводиться ризикувати. Прийняття обміркованих і ризикованих рішень допомагає вам зростати.
 24. Зміни завжди на краще . Життя змінюється , і не варто чинити опір цьому . Не бійтеся змін , пливіть в потоці і сприймайте життя , як пригоду.
 25. Думки нереальні. Щодня в голові пролітає тисячі думок . Багато хто з них – негативні і лякаючі . Не вірте їм . Це всього лише думки , і вони не стануть реальністю , якщо ви їм не допоможете.
 26. Ви не можете контролювати інших. Ми хочемо , щоб оточуючі нас люди вели себе так , як хочеться нам . Але реальність така , що ми не можемо змінити інших людей. Поважайте унікальність і незалежність кожної людини.
 27. Ваше тіло – це храм. У кожного з нас є щось , що ми ненавидимо у своєму тілі. Але наше тіло – це єдине, що належить тільки нам . Ставтеся до нього з повагою і дбайте про нього.
 28. Дотики зціляють. У дотиків є безліч позитивних властивостей. Вони приводять у норму серцебиття , покращують самопочуття і знімають стрес. Це подарунок , яким потрібно ділитися.
 29. Ви впораєтеся . Не важливо , яка ситуація виникла у вас в голові. Реальність така , що ви можете з цим впоратися. Ви набагато сильніші і мудріші , ніж думаєте. Ви пройдете крізь це і переживете .
 30. Подяка робить людину щасливішою. Причому не тільки того , кому адресована подяку , а й того , хто її говорить . Не забувайте дякувати людям за все , що вони для вас роблять.
 31. Прислухайтеся до інтуїції. Ваші міркування дуже важливі , але інтуїція – це ваша суперсила . Вона використовує ваш досвід і життєву модель , щоб знайти відповідь на будь-яке питання . Іноді вона виникає спонтанно , і краще прислухайтеся до неї.
 32. Пам’ятайте про себе в першу чергу. Не будьте самозакоханим , але пам’ятайте , що найважливіша для вас людина – це ви сам.
 33. Чесність до самого себе – це свобода . Будьте чесним до самого себе. Самообман – це осліплення самого себе .
 34. Ідеали нудні. Перфекціонізм зробить ваше життя нудним. Наші відмінності , особливості , фобії і недоліки – це те , що робить нас унікальними . Пам’ятайте про це.
 35. Дійте , щоб знайти мету в житті. Вона не знайде себе сама. Допоможіть їй в цьому і робіть все можливе , щоб відшукати мету.
 36. Маленькі речі теж важливі. Всі ми чекаємо великих перемог і досягнень , забуваючи про те , що вони складаються з дрібних і іноді навіть непомітних кроків. Цінуйте ці кроки .
 37. Вчіться . Завжди . Якщо ви думаєте , що знаєте хоча б 1 % всього , що є в нашому світі , то ви ще ніколи так не помилялися . Вчіться кожен день , дізнавайтеся щось нове про різні речі . Навчання тримає наш мозок в тонусі, навіть у зрілому віці.
 38. Старіння – це неминуче. Наші тіла старіють , і ми не можемо їм перешкодити. Кращий спосіб уповільнити старіння – насолоджуватися життям і проживати кожен день на повну .
 39. Шлюб змінює людей. Людина, з якою ви пов’язали своє життя , поміняється з часом. Але і ви теж! Не дайте цим змінам застати себе зненацька.
 40. Занепокоєння безглуздо. Вам варто турбуватися тільки в тому випадку , якщо це приведе вас до вирішення проблеми. Але природа занепокоєння така, що цього ніколи не станеться. Занепокоєння відключає ваш мозок , і ви просто не в змозі вирішити ситуацію, що склалася . Тому навчіться справлятися з занепокоєнням і постарайтеся позбутися від нього.
 41. Зціліть свої рани. Не дайте ранам зі свого минулого позначатися на вашому справжньому житті. Не вдавайте , що вони нічого не означають. Знайдіть підтримку у близьких людей або у тих , хто професійно займається лікуванням емоційних травм.
 42. Простіше – краще. Життя повне складнощів , плутанини і зобов’язань , які роблять його тільки гірше. Просте життя дає простір для радості і улюблених занять.
 43. Робіть свою роботу на відмінно. Якщо ви хочете чогось досягти в житті , вам доведеться попрацювати . Звичайно, є рідкісні винятки , але не сподівайтеся на них. Надійтесь на себе.
 44. Ніколи не пізно. Пізно – це лише виправдання для того , щоб не намагатися. Домогтися поставлених цілей можна в будь-якому віці.
 45. Дії зцілюють тугу. Будь-які дії – це ліки від занепокоєнь , прокрастинації , туги і тривоги. Перестаньте думати і зробіть хоч що-небудь .
 46. Робіть те , що вам хочеться. Будьте проактивним . Не чекайте , поки життя кине вам кістку. Вам може не сподобатися її смак.
 47. Відпустіть забобони. Не будьте прив’язані до думки або переконанням суспільства. Будьте відкритим для будь-якої можливості або ідеї. Ви здивуєтеся , як багато можливостей дає життя , якщо їх не відкидати .
 48. Слова мають значення . Думайте , перш ніж говорити . Не використовуйте слова для того , щоб образити людину . Коли ви зробите це , назад дороги вже не буде.
 49. Живіть кожним днем . Коли вам буде 90 років , скільки днів у вас залишиться ? Живіть і цінуйте кожен з них.
 50. Любов – це відповідь на будь-яке питання . Любов – це те , чому ми тут. Це сила , яка рухає світом. Діліться нею і висловлюйте її кожен день. Робіть світ кращим .

Чи є у вас життєві уроки , якими ви могли б поділитися? Який вплив вони справили на ваше життя? Залишайте коментарі зі своїм досвідом та ідеями.Tags: , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар