5 способів викликати загальну ненависть

Трапляється так , що людина , з якоїсь невідомої їй причини , раптово починає всіх дратувати . Без причини нічого не трапляється , і якщо так сталося з вами , значить, ви просто її не бачите . Ось п’ять поширених причин , чому люди починають ненавидіти своїх друзів , співробітників або випадкових знайомих.

10042049-1-605x403

1 . Справа не в тому , що ви сказали , а в тому , чого не сказали

Якщо ви не дуже соціальні, ви напевно вважаєте , що мовчати – це найкраще, що можна зробити , щоб не напартачити в розмові. Якщо ви інтроверт і часто просто мрієте про те , щоб людина поруч з вами заткнулась , вам здається , що мовчання з вашого боку – це послуга і подарунок іншим людям.

І тут ви потрапляєте в таку ситуацію: ви йдете по торговому центру , зустрічаєте колегу по роботі і віддаєте перевагу мовчки пройти повз , замість того, щоб починати незграбну і нікому не потрібну розмову ні про що. І замість вдячного мовчання у відповідь чуєте за спиною: « Ось говнюк ».

Так в чому проблема?

Це найбільша соціальна помилка , яку можна допустити – ігнорувати людей , не бажаючи їх образити. Ви не відповіли на запрошення , проігнорували веселе повідомлення зі смайликом , не привітали з днем народження. Люди страшно ображаються на такі помилки , а інтроверт може навіть не розуміти , з яких пір тиша стала образою.

Насправді , тиша навіть гірше , ніж образа – це зневага . Уявіть , що ви відправили резюме для прийому на роботу. Що гірше: якщо вам відповіли відмовою чи не відповіли взагалі ? Звичайно , останнє – ваше резюме навіть не стали читати , і не спромоглися повідомити про те , що ви не підходите .

Багато людей вважають , що послати «куди подалі » краще , ніж просто проігнорувати , бо так вони хоча б знають , що ви помічаєте їх існування.

Так що пам’ятайте …

Ображені на мовчання люди думають , що ви вважаєте себе таким крутим і сильним , що навіть не замислюєтеся про чужу реакції на ваше мовчання . А ще , що ваше мовчання – це спосіб повідомити їм про це. Мовчки плюнути в обличчя.

2 . Ви ненавмисно поставили себе вище

Давайте уявимо таку ситуацію: якось на вихідних ви так напились , що підчепили в барі симпотяжку , переспали з нею ( ним ) у своїй машині і і вас вирвало на все сидіння , за чистку якого вам довелося викласти 200 грн.

Начебто , не сильно страшна історія , чому б не розповісти її співробітнику на роботі , який сам весь час труїть байки про свої п’яні витівки ? Але чомусь після цієї історії він починає уникати вас .

У чому ж справа?

А справа в тому , що ви показали йому ( хоча могли взагалі про це не думати ) , що ви стоїте трохи вище на соціальній драбині в плані доходів та розваг. Припустимо , у нього не було сексу вже рік , у нього немає машини і навіть зайвих 200 грн., які можна просто так витратити на наслідки п’яної витівки.

От і все , йому неприємно не від того, який ви аморальний , а від того , що у нього немає того ж самого.

Так що запам’ятайте …

Така незрима , дурна , але реальна боротьба за владу відбувається в кожній розмові . У будь-якому діалозі одна людина розумніша , багатша , привабливіша , ніж інша , і обидва про це знають , але випинати це зовсім не комільфо .

Для тих , хто не впевнений у своєму соціальному статусі , це питання – відкрита рана , на яку періодично сиплеться сіль. Тому прийнято принижувати своє становище і свої достоїнства , щоб не образити інших .

У людей , які не дуже прокачані в соціальних взаємодіях , часто виникає така помилка: їм здається , що немає людей , які нижче їх по соціальних сходах , і тому вони не можуть зачепити ніякі рани , адже їх просто не повинно бути.

А насправді , ще як можуть. Ви говорите « мої родичі такі чудовиська» , а ваш знайомий в цей час думає: «Так , а у мене взагалі не залишилося родичів». І ніхто не говорить , що це правильно , але це , на жаль , є.

3 . Вони думають , що ви їм повинні

У вас коли-небудь був розрив відносин , коли ви чули в свою сторону: «І ти можеш мене ось так залишити? Після всього , що я для тебе зробив ? ».

Або, може бути , у вас був такий випадок , коли знайомі просять вас допомогти, ви відмовляєте по логічним причинам, наприклад , через роботу , а вони реально зляться , начебто заплатили вам , а ви не прийшли.

Ще варіант : людина зупиняється поговорити з вами і дає зрозуміти , що ви чимось сильно її образили і повинні вибачитися , хоча ви взагалі не бачите за собою ніякої провини і , зрештою , починаєте рахувати , що це вона повинен вибачатися за свої невиправдані вимоги .

У чому тут проблема?

Людина так дратується , бо вважає , що ви їй повинні , притому ви про це не знаєте. Це безглузда річ, яка трапляється майже в кожних стосунках в тій чи іншій мірі : людина вважає , що зробив для вас щось цінне і важливе , і що тепер ви йому негласно повинні .

Так трапляється в більшості невдалих шлюбів. Дружина думає: «Він був таким самотнім і загубленим , коли я його зустріла . Якби я його не врятувала , він би напевно вже помер з туги » , а чоловік думає по-іншому: « Я подарував їй будинок і затишок , якби не я , вона , напевно , зв’язалася б з яким-небудь відморозком , який напевно б її бив , можливо навіть ногами ».

Обидва думають , що інший в неоплатному боргу , а коли з’ясовується , що вони думають однаково , це стрес , шок і взаємні образи.

Так що пам’ятайте …

Люди хочуть , щоб ви були перед ними в неоплатному боргу , тому що це дає їм владу над вами. І якщо ви не платите борг , який вони собі придумали , це дико їх дратує .

4 . Ви витрачаєте їх час

Ви написали всього одне повідомлення на електронну пошту начальнику . У ньому було всього одне просте питання, але , незважаючи на це , він стрибає на вас і вцепляется в горло , фігурально висловлюючись .

Або якось ввечері ви без попередження завалюється додому до друга, він відкриває вам двері і каже: « А , це ти , радий тебе бачити» з таким виглядом, ніби посилає подалі.

А ще може бути так: ви опиняєтеся по ту сторону барикад у прикладі № 1 . Ви вітаєте людину з днем народження , і у відповідь – мертва тиша , холодна , як космос . І ви ж , чорт візьми , знаєте , що ця людина не інтроверт , що він в день листується зі 100 людьми одночасно. Ось говнюк !

Так в чому проблема?

У першому прикладі начальник був занадто зайнятий і запарений своїми проблемами , а тут ще ви зі своїм питанням , у другому – ваш друг був зайнятий і у нього не було ніякого бажання слухати вашу тригодинну розповідь про чергові пригоди , а той , хто не відповів на привітання , просто отримав їх занадто багато , щоб встигнути відповісти на всі і жодного не пропустити.

І , в кожному з цих випадків , ввічливість не дала їм сказати це прямо . Бо якщо людина говорить , що зайнята , значить, у нього є важливіші справи , ніж ви , і у нього є право вибирати , вашу справу розглянути чи чиюсь іншу , а це значить, у нього більше влади , а це , як ми вже з’ясували , неввічливо.

Коли у когось немає на вас часу – це завжди прикро , і немає способу сказати про це так , щоб не викликати реакцію з другого пункту : у нього більше соціальних переваг , тому , щоб не показати цього , він може просто мовчати.

Або ще гірше – якщо людину атакують багато людей зі своїми справами , а у неї , дійсно , вже просто не вистачає часу , вона може зірватися на вас , втім , не сказавши , що у неї немає часу. Начебто це краще , але так вже ми влаштовані.

Так що пам’ятайте …

Якщо людина небагатослівна з вами або взагалі не відповідає на ваші дзвінки , вона цілком може бути в безвихідній ситуації. Вона закидана завданнями і запитами натовпу , намагається відповісти всім , і дуже часто такі люди , скриплячи зубами , напишуть вам відповідь , думаючи про себе: “От же сволота , міг би загуглити і за п’ять секунд все дізнатися . Так ні ж , запитує ” .

5 . Якщо вам добре , то і всім добре

Це взагалі найпоширеніша соціальна помилка , яка присутня на всіх рівнях , починаючи від сусідів по кімнаті і закінчуючи цілими етнічними групами.

Можна навести багато прикладів , наприклад , коли в офісі вводять дурне правило не чіпати більше термостат без дозволу супервізора , або коли один з партнерів вирішує , що пара більше не буде їсти м’ясний рулет вечорами в п’ятницю.

Ви не розумієте , навіщо щось міняти , вводити нові правила , адже і так все було добре. Фокус в тому , що добре було тільки вам , а інші від цього страждали. І коли ви починаєте протестувати , кажучи , що завжди так робили і все відмінно , люди бісяться .

Чому це відбувається?

Ви знаходитесь в зоні комфорту , у вас все добре і ви просто не помічаєте , як комусь може бути незручно або погано. Це і породжує всі конфлікти і непонятки .

Один з партнерів не любить гуляти по вихідних , він просто спить всю суботу або сидить перед телевізором. Другий розуміє , що його ніяк не витягнути на вулицю , і перестає навіть намагатися. І коли нарешті намічається розрив відносин , домосід ніяк не зрозуміє , де проблема відносин, адже все було нормально . Це йому було нормально , а як було іншому , він просто не помічав.

Дуже просто не помічати цього , поки не стане занадто пізно.

Так що майте на увазі …

Ви не думаєте про гроші , обідаючи в ресторані , але якщо у вас не буде грошей на їжу , ви почнете про це думати , і притому постійно. Прийміть як факт – у всіх різні потреби і бажання , і якщо у ваших близьких вони не виконуються , не можна це ігнорувати . Для вас це не проблема , а для них – так.

Звичайно , ви не можете зробити так , щоб не дратувати і не виводити з себе взагалі нікого , інакше ви ризикуєте перетворитися на безвольну істоту, яка забиває на свої інтереси заради чужого схвалення.

Але , завдяки цим радам , ви , принаймні , зможете не робити цього неусвідомлено , щоб потім не дивуватися: «Чому він так образився на мене , я ж нічого не зробив» .Tags: , , ,

Category: Психологія, Стосунки та Емоції

Коментарі (0)

Залишити коментар