5 міфів про здоров’я зубів

Хто б ми не були – прості програмісти або перші особи великих компаній, – ми мріємо про красиву білосніжну посмішку.

При цьому панічно (більше патологоанатомів) боїмося стоматологів та падаємо в непритомність від виду бормашини.

Не дивно, що люди придумали безліч міфів про здоров’я порожнини рота. Здорові зуби – це велике щастя. Побудемо трохи «руйнівниками легенд» і розвіємо найпоширеніші помилки про наші зуби.

images

Міф 1. Краще менше, та краще

Ледве прокинувшись, наполовину відкривши очі, ми йдемо у ванну. Туалет. Душ. Ретельне чищення зубів (5 хвилин, не менше!). Адже ми чудово знаємо себе: ввечері, статут на роботі, ми, швидше за все, «забудемо» їх почистити.

Звідси і народжується міф про те, що зуби нібито можна чистити один раз на день. Головне – ретельно.

Не йдіть на поводу у власної ліні. Стоматологи в усьому світі одностайні в цьому питанні: зуби необхідно чистити двічі на день, по 2-3 хвилини, після (!) першого і останнього прийому їжі.

Міф 2. Цукор викликає карієс

Всюдисуща реклама і навіть самі лікарі рекомендують їсти якомога менше солодкого. Цукор руйнує зубну емаль. Здавалося б, безперечний факт.

Але на перевірку: зуби псує не сам цукор, а тривалість його впливу на них. Причиною карієсу є кислота, що виділяється бактеріями, які, у свою чергу, харчуються глюкозою і вуглеводами. А чим довше «їдять» бактерії, тим більше кислоти виділяють.

Тому шоколадна цукерка менш шкідлива для наших зубів, ніж звичайний льодяник. За умови, звичайно, що, з’ївши її, ми прополощимо рот.

Міф 3. Видалення зубного каменю призводить до видалення зубів

Всі стоматологічні процедури викликають страх. Можливо, саме це породило міф про те, що навіть така проста операція, як чищення зубного нальоту, шкодить зубам, розхитує їх, викликає мікротріщини на емалі і, в кінцевому підсумку, призводить до їх втрати.

Насправді, зубний камінь – чужорідне тіло в ротовій порожнині. Не його видалення, а він сам псує зуби. Крім того, сучасні методи професійного чищення зубів (наприклад, ультразвук) безпечні і безболісні.

Міф 4. Дітям не про що хвилюватися

Багато батьків не стежать, або роблять це досить безтурботно, за зубками своїх малюків. А навіщо? Адже це всього лише молочні зуби – все одно випадуть.

З 2,5-3 років малюк під наглядом батьків повинен чистити зуби

З таких дітей виростають підлітки з кривими зубами і неправильним прикусом. А їх батькам доводиться витрачати скажені гроші на брекети і ортодонти.

А всього-варто було б знати, що відсутність гігієни порожнини рота дитини призводить до карієсу і передчасного випадання молочних зубів. «Дірки» заповнюються постійними зубами. У результаті зміна молочних зубів постійними відбувається нерівномірно, зуби ростуть криво.

Запам’ятайте: з 2,5-3 років малюк під наглядом батьків може чистити зуби пастами, що не містять фтор. До початкової школи дитина повинна самостійно здійснювати і підтримувати гігієну порожнини рота.

Міф 5. Не болять, значить, здорові.

Моя мама моторошно боїться дантистів. Вона тижнями п’є болезаспокійливі, не слухає ніякі напоумлення і йде до лікаря тільки, коли стає несила. І на жаль, тут вона не самотня.

Більшість з нас направляються до стоматолога лише тоді, коли зуби починають хворіти. Тим часом, біль – це аварійна сирена. Це передсмертний «стогін» неіснуючого зуба. Больові відчуття (в тому числі реакція на гаряче і холодне) з’являються, коли бактерії проникли глибоко всередину і досягли нервових закінчень.

Але не поспішайте себе лаяти. Виявити проблему на ранніх стадіях здатний тільки лікар. Просто не шкодуйте часу і грошей на профілактичні стоматологічні огляди. Для цих цілей у кабінет дантиста рекомендується заглядати не рідше одного разу на шість місяців.

Відвідувати стоматолога необхідно раз на півроку

Так що менше забобонів, друзі. Дбайте про свої зуби і, ким би ви не були, діліться один з одним бездоганними посмішками.Tags: , , , ,

Category: Краса і Здоров'я

Коментарі (0)

Залишити коментар