5 міфів про сучасні технології

Будь-яке малозрозуміле або незвичне явище в нашому житті супроводжується хмарою міфів. Не оминула ця доля і сучасних інформаційних технологій, які в силу своєї новизни і труднощів освоєння для багатьох користувачів стали просто оранжереєю для буйного цвітіння всіляких помилок. Сьогодні ми поговоримо про деякі з них.

1. earphones

Використання оперативної пам’яті – це погано

Цей міф часто служить причиною постійного прагнення багатьох користувачів знайти способи мінімального споживання пам’яті програмами й операційною системою. «Як же так? – Кажуть вони – я знову збільшив оперативну пам’ять, а ця ненаситна вінда все зжерла? Треба терміново почистити пам’ять! ».

По правді кажучи, це твердження вірне з точністю до навпаки.

Оперативна пам’ять є найшвидшою пам’яттю, з набагато більшою швидкодією, ніж жорсткі диски або флеш-накопичувачі. Чим більше даних зберігається в оперативній пам’яті, тим швидше ви отримаєте до них доступ. І якщо ви постійно чистите оперативну пам’ять, то ви неефективно використовуєте потенціал свого об’єму оперативної пам’яті. Це приблизно те ж саме, як просто витягнути одну планку пам’яті і покласти її перед собою. Ось вона лежить, така чиста і вільна. Але така даремна.

Самовільне відключення USB накопичувача може призвести до пошкодження даних

Windows, лякає нас щоразу, що неправильне витягнення накопичувача може призвести до пошкодження даних. Багато хто впевнений, що варто їм відключити флешку без дозволу операційної системи, як зразу ж настане як мінімум поломка їх пристрою з повною втратою всієї інформації. Насправді це не так. Але чому Microsoft нас лякає?

Насправді ви можете спокійно витягати свою флешку в тому випадку, якщо вона в даний момент не використовується для передачі даних. Якщо операція копіювання або переміщення файлів закінчена, то все буде в порядку.

Вам не потрібен антивірус, якщо ви досвідчені і обережні

Всякий раз в коментарях до статей про комп’ютерну безпеку з’являється кілька користувачів, які стверджують, що їм не потрібно антивірусне ПЗ, так як вони досить обережні. «Адже віруси приходять із заражених файлів, чи не так? Ми просто не завантажуємо всяку нісенітницю, так що нас це не стосується! ».

Насправді це твердження стало помилковим вже досить давно, а сьогодні повністю не відповідає реаліям. Сучасні зловмисники використовують настільки вправні і витончені методи проникнення, що одного здорового глузду вже не достатньо. Тільки комплексна система захисту, яка поряд з дотриманням правил поведінки в мережі, своєчасним оновленням операційної системи та програмного забезпечення включає в себе антивірусну програму з новими базами, може забезпечити відповідний рівень безпеки.

Мобільні телефони викликають рак

Багато споживчих технологій використовують ту чи іншу форму випромінювання хвиль. Стільникові телефони теж, зрозуміло, випромінюють радіохвилі і при цьому знаходяться в безпосередній близькості від голови. Це призвело до підозри, що вони можуть бути небезпечні для здоров’я, що знайшло своє підтвердження в тривожній доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я, в якій мобільним телефонам присвоєно клас небезпеки «В».

Звучить тривожно, чи не так? Однак насправді все не так погано. Ця оцінка говорить про те, що проведені дослідження показали ймовірну наявність деякого зв’язку, але даних явно не достатньо для остаточного вердикту. Тим часом, інші дослідження не виявили ніякого зв’язку.

Тим часом, багато дослідників переконують нас, що досить простих фізичних знань для розвінчання цього міфу. Найнебезпечнішими для нас є ті випромінювання, які в змозі пошкодити ДНК. Мобільні телефони явно не належать до числа таких джерел. Ультрафіолетові промені від сонця, які можуть викликати рак шкіри, більш ніж в 400 000 разів більше інтенсивні, ніж ті, які випускаються мобільними телефонами.

Вся електроніка небезпечна для здоров’я

Це помилка ґрунтується на міфі про шкоду мобільних телефонів. Якщо вони можуть негативно впливати на нас, то, може бути, будь-який пристрій, що забезпечує бездротову передачу даних, теж небезпечний?

Відповідь проста – ні. Спати на ліжку з бездротовим маршрутизатором буде незручно, але це не буде причиною раку.

Інші користувачі стали турбуватися з приводу теплового випромінювання. Коли ви постійно тримаєте на колінах ноутбук, то ваші ноги дійсно можуть відчувати нагрів. Комп’ютери в цьому сенсі можуть бути шкідливими, але ця проблема не обмежується електронікою. Дерматологам давно відомо, що постійний вплив тепла може призвести до лускатої, сухої шкіри. Точно такий же ефект дають занадто теплі ковдри, сидіння з підігрівом, камін або піч.

Крім цієї невеликої неприємності немає ніяких інших підтверджень того, що робота з ноутбуком може призвести до погіршення вашого здоров’я. Просто дотримуйтесь розумного графіку роботи і відпочинку і все у вас буде гаразд.

Зрозуміло, це далеко не всі міфи, якими обросли сучасні технології. Якщо ви згадаєте поширену помилку з цієї області, то напишіть нам про це.Tags: , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар